تولید آنتی بیوتیک با زهر زنبور عسل

امروزه تعداد باکتری های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک ها روز به روز در حال افزایش است و دانشمندان امیدوارند زهر عسل به تولید یک آنتی بیوتیک قدرتمند تازه کمک کند.

زنبور عسل

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، امروزه تعداد باکتری های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک ها روز به روز در حال افزایش است و دانشمندان امیدوارند زهر عسل به تولید یک آنتی بیوتیک قدرتمند تازه کمک کند.

پژوهشگران دانشگاه ام آی تی با بررسی زهر زنبور عسل یک آنتی بیوتیک موثر را در درون آن شناسایی کرده اند.

محققان پیش از این می دانستند که زهر زنبور عسل حاوی پپتید است. پپتید متشکل از زنجیره های کوتاه آمینواسیدهای چسبیده به یکدیگر است که از قابلیت های فراوانی برای کشتن باکتری ها برخوردارند. اما مشکل اصلی پپتیدها سمی بودن آنهاست که به سلول های بدن انسان آسیب جدی می زند.

محققان دانشگاه ام آی تی برای غلبه بر این چالش به بررسی زهر نوعی زنبور عسل در آمریکای جنوبی به نام Polybia paulista پرداخته اند. یکی از پپتیدهای باکتری کش در زهر این زنبور تنها حاوی ۱۲ آمینواسید است که با دستکاری آن در آزمایشگاه می توان آنتی بیوتیک هایی مناسب تولید کرد. محققان فعلا در حال بررسی میزان کارآیی آنتی بیوتیک های تولید شده بدین شیوه برای نابودی باکتری های مختلف هستند و می گویند با استفاده از داروهایی که بدین شیوه تولید می شوند می توان عفونت های تنفسی و اداری را از بین برد.

زهر زنبور عسل:

زنبور کارگر در سن ۱۶ تا ۱۹ روزگی ، دارای حداکثر تولید زهر است که معمولا برای وظیفه دفاعی کلنی و نیش زدن به مهاجم استفاده می شود . گونه زنبور عسل درشت ، بیشترین مقدار زهر را در گونه زنبور عسل تولید می کند ، و سمیت زهر گونه هندی ، دو برابر زهر زنبور عسل اروپایی است . یک گرم زهر خشک از نیش ۱۰۰۰۰ زنبور کارگر بدست می آید و مقدار آن بر حسب فصل تغییر می کند ، به صورتی که در بهار و تابستان افزایش و در پاییز و زمستان کاهش می یابد . ترکیب غذایی که زنبور دریافت می کند در تولید زهر تاثیر کلی دارد. غذا های حاوی هیدرات کربن ، کمتر از مواد آلبومین دار ، در تولید زهر دخالت دارد . میزان سمیت زهر یا LD50 آن ۲٫۸ گرم در هر کیلوگرم است . یعنی به طور متوسط اگر مقدار ۲٫۸ میلی گرم زهر (خشک) به ازای هر کیلو گرم وزن بدن ( انسان ) دریافت شود . به احتمال ۵۰% باعث مرگ می شود .

خصوصیات فیزیکی زهر زنبور عسل:

زهر زنبور عسل مایعی بی رنگ یا خاکستری شفاف ، دارای بویی تیز و خاص ( مشابه موز رسیده ) و طعم بسیار تند و تلخ است . به آسانی در آب و اسید حل می شود . ولی در الکل و سولفات آمونیم حل نمی شود . وزن مخصوص آن ۱٫۳۱۳ و PH آن حدود ۵ الی ۵٫۲ است . بنابراین خاصیت اسیدی دارد و هنگام تماس با غشای مخاط یا چشم ها ، باعث سوزش و تحریک زیاد می شود . رنگ زهر خشک زرد متمایل به قهوه ای کم رنگ است. زهر زنبور عسل سریع خشک می شود و در دمای معمولی ۷۰% وزن آن کاهش می یابد ، همچنین در برابر حرارت بسیار مقاوم است و خواص آن ، کمتر تغییر می کند و فقط مواد فرار آن طی جمع آوری و خشک شدن از بین می رود. در مقابل سرما نیز مقاوم است و اگر منجمد شود و دور از رطوبت قرار گیرد، خواص آن به مدت چندین سال باقی می ماند .

ترکیبات زهر زنبور عسل:

زهر زنبور عسل دارای ۸۸% آب است. زهر خشک حاوی مقدار زیادی از انواع پروتئین ها و پپتیدهای مختلف است . این اجزا با استفاده از خصوصیات مختلف فیزیکی ( بر حسب وزن مولکول ها ، بار الکتریکی و قدرت جذب آن ) از هم جدا می شوند . کروماتو گرافی یک روش معمول برای جدا کردن اجزای خالص زهر است که توسط متخصصان بیو شیمی انجام می شود . زهر خشک زنبور که به این روش جداسازی می شود شامل ۱۲٫۵% آنزیم ، ۷۰% پروتئین وپپتیدهای مختلف و ۱۷٫۵% سایر اجزاء و ملکول های کم وزن است که توسط دوتیماس و هیدر و شیپولینی اندازه گیری شده است .

اثرات آنزیم ها و پپتیدهای زهر:

مهمترین آنزیم ها و پپتیدهای زهر زنبور عسل ، فسفو لیپاز ، هیالورونیداز ، ملیتین F ، آپامین و پپتید تجزیه کننده سلول های دفاعی (MCD) است که دارای اثرات مختلفی می باشد .

فسفولیپاز A2 :

این آنزیم مهمترین عامل حساسیت انسان به زهر است و باعث انقباض ماهیچه های صاف و اختلالات سلولی می شود . همچنین بر اسیدهای چرب حاوی آب تاثیر می گذارد . و آنها را آزاد می کند ، ضمن اینکه موجب همولیز شدن گلبول های قرمز ( کاهش فشار خون ) و سلول های دفاعی نیز می شود .

هیالورونیداز:

این آنزیم باعث ایجاد فاصله بین سلولی بافت ها (تورم) می شود و قدرت نفوذ سایر اجزاء را به بافت ها آسان می کند .

ملیتین F:

پپتیدی قلیایی است که حدود ۵۰% ماده خشک زهر را تشکیل می دهد و باعث تغییر نفوذپذیری سلول های پلاسمایی و لنفی می شود ، این تغییر باعث آزاد شدن هیستامین سلول ها ، در نتیجه ، بروز حساسیت و واکنش سلول ها ، و به عبارت دیگر درد موضعی و تورم می شود . همچنین باعث همولیز گلبول های قرمز و افزایش نفوذ پذیری غشاء (و دیواره ) رگ های خونی به هموگلوبین ، ودرنهایت مسمومیت موضعی می شود . ضمن اینکه در صورت افزایش غلظت ملیتین در خون ( در اثر نیش زیاد ) باعث مرگ نیز می شود .

زنبوردرمانی؛ ام اس و آرتریت

زنبوردرمانی از جمله شیوه‌های درمانی طب مکمل است که در دهه‌های گذشته راهکار‌های قابل تاملی را برای درمان و بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا به بیماری ام. اس در جهان ارائه کرده است. در سال‌های آغازین دهه ۹۰ طی نامه‌نگاری‌هایی که با یکی از درمانگران زنبوردرمانی با نام «ویلیام اسکات» در ایالات متحده داشتم با جزئیات جالبی درباره شیوه زنبوردرمانی و اثرات مفید آن بر درمان بیماری ام اس آشنا شدم.«اسکات» در نامه‌هایش به این نکته اشاره کرد که زنبوردرمانی شیوه مناسبی برای درمان بیماران مبتلا به آرتریت، استئو آرتریت و ام اس است و می‌تواند نتایج چشمگیری را در روند درمان بیماری ارائه کند. او حتی نتایج برخی از تحقیقاتش را در این زمینه ارسال کرد و گفت: با کمک زنبوردرمانی حتی می‌تواند درد‌های ناشی از بیماری زنا، را به حداقل ممکن برساند.

نیش زنبور

نیش زنبور به تولید آنتی‌بادی‌هایی در بدن اقدام می‌کند.

تاثیر زنبور‌ها در تسکین درد‌های قاعدگی

در جهان، درمانگران و محققان زیادی درباره تاثیر زنبوردرمانی برای تسکین و بهبود درد‌های قاعدگی و درمان نازایی مطالبی را به رشته تحریر در آورده‌اند و از تاثیر زنبوردرمانی برای بهبود درد‌های دوران قاعدگی، درمان نازایی و پیشگیری از بروز یائسگی زودرس صحبت کرده‌اند.

آن‌ها اگر چه تحقیقات مدون و وسیعی در زمینه آثار درمانی زنبوردرمانی ارائه ندادند، اما در پرو‍ژه‌های درمانی خود به طور تجربی موفق به درمان و بهبود روند زندگی تعداد زیادی از مبتلایان به ام‌اس و نازایی شده‌اند. بسیاری از این درمانگران بر این باورند که تزریق زیرپوستی سم زنبور علاوه بر آنکه می‌تواند درد‌های ناشی از دوران قاعدگی را تسکین ببخشد می‌تواند برخی از نازایی‌هایی که به دلیل عدم تخمک‌گذاری یا اختلال در تخمک‌گذاری زنان به وجود می‌آید را درمان کند.

درمان اختلال‌های تنفسی با بره موم

علاوه بر عسل و سم زنبور عسل، فرآورده دیگری از زنبور عسل وجود دارد که از آن با نام «بره موم» یاد می‌کنند. این ماده که خاصیت ضدمیکروبی دارد می‌تواند در بهبود و درمان بیماری‌های میکروبی و ویروسی از قبیل: سرماخوردگی‌ها، برخی از اختلال‌های تنفسی، گلو درد و برخی از عفونت‌ها موثر باشد. این محصول کندوی عسل در درمان بیماری‌هایی مانند سرماخوردگی، گلودرد و ناراحتی‌های تنفسی تجویز می‌شود.

بازسازی اعصاب آسیب‌دیده با سم‌درمانی

در شیوه زنبوردرمانی، درمانگر با کمک سم نیش زنبور که در جلسات درمانی از طریق نیش طبیعی زنبور یا تزریق سطحی به بیمارش ارائه می‌دهد، به ترمیم و بازسازی غلاف‌های میانی اعصاب که به دلیل بیماری دچار اختلال و اشکال شده، کمک می‌کند.

در این حالت سم وارد شده به بدن با تحریک سیستم دفاعی و عصبی بدن به تسریع روند درمانی بیمار کمک می‌کند. در سال‌های گذشته بیماری مبتلا به ام اس داشتم که به دلیل پیشروی بیماری علاوه بر از دست دادن قدرت تکلم دچار ناشنوایی نیز شده بود. او با انتخاب شیوه زنبوردرمانی و دریافت نیش زنبور و تحریک اعصاب و ترمیم غلاف‌های میانی اعصاب آسیب‌دیده، بعد از ۵ تا ۶ جلسه درمانی توانست توانایی تکلم خود را به دست آورد.

توقف رشد سلول‌های سرطانی

در بدن همه انسان‌ها سیستمی وجود دارد که از آن با عنوان «مرگ برنامه‌ریزی شده سلولی» یاد می‌کنیم. به این ترتیب که سلول‌های بدن بعد از مدت زمانی مشخص به مرور ضعیف شده و از بین می‌روند و بر اساس برنامه‌ای خاص از بدن دفع می‌شوند. اما اگر روند مرگ برنامه‌ریزی شده سلول‌ها دچار اختلال یا کندی شود این مسئله موجب ابتلا به سرطان می‌شود.

This post is also available in: English